Turnaje

Nejvyšší soutěžní náběh herny: 31.10.2021 Jiří Stehlík *47*

Plán turnajů 2022

22. - 23.1. 2022  Conori international (info v Conori cup)
26. - 27.2. 2022 DON 20
21. - 22.5. 2022 DON 20/2
16.7. 2022 Sommer Trebitch 
27.8.2022 Sommer Trebitch 2
17. - 18.9. 2022 DON 20/3
26. - 27.11. 2022 DON 20/4DON 20 - 27.11. - 28.11 2021

Start - sobota 8:30 - snídaně

9:00 zápasy

Dress code B

Startovné 300 + 100 snídaně/den

Ceny: 1.-3. místo pohár

Nejvyšší náběh: Speciální cena od hlavního sponzora KOFOLA.

Turnaj B: 1. místo pohár

Formát turnaje se odvíjí od počtu hráčů. Je možný i systém každý s každým Best of 5..

Při 12ti hráčích dvě skupiny po šesti. Best of 5. Do A play off postoupí první čtyři. Pátí a šestí do B play off. Prostě uvidíme.

Teď nás je 13, takže třeba tři skupiny...? 4-4-5, postup 8 do A 5 do B? Best of 5 všechny zápasy...

Asi nejzajímavější verze je rozdělení na dvě skupiny (7+6), best of 3 a pak postup 8 do A, 5 do B...

Měl bych mít k dispozici výsledkový systém, takže výpočet dle programu... 

Přihlášky: L.Ondračka 603 447 690

Přihlášení hráči:

Mrázek Radovan, Šubert Lubomír, Svoboda Miroslav, Vávra Zdeněk, Ondračka Luděk, Chládek Ota, Dragoun Petr, Mejzlík Josef, Ščambura Ondřej, Pavol Žiak, Martin Kubala, Badura Tomáš, Zaid Al Tamimi 

Ještě máme volná místa!!! Pozor na covidová omezení.

Turnaj se bude hrát systémem přizpůsobeným počtu hráčů.


Blahopřejeme Aleši Heroutovi k titulu pro Mistra Čech 2021

Další výsledky najdete na stránkách sekce. Za mně jen pár postřehů. Zajímala mně nová herna na Kolbence a tak jsem se na ni zajel podívat v rámci výletu.

Dokládám pár fotografií a také pár postřehů.

Herna výborná, ještě se na ni pracuje ale za mne super. Pokud se podaří ten obrovský prostor v zimě rozumně vytopit tak za mně výborný prostor pro snooker.

Hráči - i zde se protáhl nedělní hrací den až do pozdních nočních hodin.

Zvláštnost? Hráči z Třebíče a z třebíčského klubu hrají mistrovství Čech?

Výhoda turnaje? Dva rozhodčí, tak o tom se nám na Moravě může jen zdát...

A poslední informace. Kvalifikace na Mistrovství ČR se bude hrát v neděli.


Mistrovství Moravy 2021, Třebíč DON zábavní centrum. 30. - 31.10.2021 

Mistrovství se zúčastnilo 22 hráčů z klubů z Vysočiny a Moravy (Snooker klub Třebíč, SC Rozmarýn Brno, Royal Snooker Napajedla, Snooker liga klub, Snooker klub Hvozdná, SK Delta Billiard Brno, Snooker club Studénka, Billiard Club Havířov). 

Po několika regionálních turnajích konečně soutěžní turnaj. Mé nadšení jako pořadatele trochu opadlo když se přihlásilo 23 hráčů. Při současném systému skupin a play off, to je při 5ti stolech časově náročný turnaj. Vše se zkomplikovalo při odstoupení dvou hráčů. Zároveň se tím i trochu zlepšil časový prostor. Takže + i -.

Mistrovství samotné začalo dle plánu a zápasy probíhaly podle plánu. I tentokrát se počítalo s hráči kteří potřebují pro svoji hru delší časový prostor. 

Zápasy ve skupinách probíhaly bez přerušení. Paradoxně ve výhodě byli hráči ubytováni na penzionu. Mohli mezi zápasy relaxovat a domácím musel stačit jen prostor restaurace. 


Den první.

Skupina A :

Výsledek podle předpokladů. Překvapením bylo odstoupení z turnaje Vacenovského, čímž se uvolnilo postupové místo.

Postupující - Hustin, Ondračka

Skupina B :

I tady bez překvapení. Příjemným překvapením bylo třetí místo nejmladšího hráče turnaje Vaška Mandla

Postupující: Stehlík, Vávra a Mandl

Skupina C :

V podstatě také dle papírových předpokladů.

Postupující :  Kubálek, Mrázek, Pištěk

Skupina D :

Začínající Kubeš prozatím sbírá zkušenosti.

Postupující : Brzica, Číž, Ries

Skupina E :

Tak tady bylo vše úplně jinak. Skvělými výkony se prosadil Šubert.

Postupující : Šubert, Chládek, Blažek

Skupina F :

Skupina bratrů Žáků. Postoupit nedokázal Mirek Svoboda. Byl asi příliš zatížen havárií vodovodní přípojky v domě.

Postupující : Žák P, Dragoun, Žák J

Díky menšímu počtu zápasů se nakonec ještě povedla odehrát část play off.

Cestu mezi posledních osm si tak vybojovali:

Hustin, Ondračka, Dragoun a Šubert.

Dlouhý den tak skončil úspěšně pro domácí Snooker klub Třebíč. Tři hráči si zajistili postup mezi posledních osm a ještě další jsou ve hře. To je pro domácí, vlastně nejmladší klub v České republice obrovský vzestup.

 

Den druhý.

Play of se rozběhlo od devíti hodin a v tuto dobu vše vypadalo z hlediska času dobře.

Další postupy získali : Kubálek, Brzica, Stehlík a Mrázek.

Osmička postupujících tím byla dána a mohli jsme pokračovat.

Podle očekávání nestačil podruhé v turnaji Ondračka na Hustina a s turnajem se rozloučil. Ondra Kubálek poté co překvapivě porazil největší domácí naději Zdeňka Vávru už nestačil na Brzicu. Bez překvapení byl i zápas Stehlík:Dragoun. Jirka Stehlík potvrdil výkonnost již ve skupinách kdy stanovil nový rekord herny, break 47.

Poslední zápas ukončil účinkování domácích hráčů v turnaji. Radovan Mrázek v dalším táhlém zápase udolal Šuberta a nikdo v té chvíli netušil kam se až prokouše.

Mistrovství Moravy tak dospělo ke svému finále. Zůstali nám Jirka Stehlík, Jean Marie Hustin, Radovan Mrázek a Michal Brzica.

Do finále se podle očekávání probili Jirka Stehlík a Jean Marie Hustin. Dvě největší osobnosti moravské snookerové scény a souboj o třetí místo zbyl pro Radovana Mrázka a Michala Brzicu.

Čas již hodně pokročil. Nechci zde nijak kritizovat hru Radovana Mrázka. Jen trochu upozorňuji na nutnost postupného zavádění časového omezení na velkých turnajích. Tento turnaj se časově zvládnul jen díky rychlejšímu průběhu v prvním hracím dni. 

Zápas mezi Radovanem Mrázkem a Michalem Brzicou skončil překvapivým vítězstvím Radovana Mrázka 3:2. Radek dokázal svojí taktikou dokonale zničit své soupeře a získal tak třetí místo v mistrovství Moravy 2021.

Na řadě tak je souběžně hrané finále mezi Jean Marie Hustinem, obhájcem titulu a Jirkou Stehlíkem.

Tohoto jediného zápasu jsem se zúčastnil jako rozhodčí, takž jsem měl celé dění nejen před sebou ale taktéž jsem se jej aktivně účastnil.

Finále Mistrovství Moravy 2021  Jean Marie Hustin : Jirka Stehlík  3:4

Zápas zahájil ve velkém stylu Jean Marie Hustin. Break 30 hned při prvním vstupu ke stolu, tak to byl nástup hodný obhájce titulu. První frame tak získal Jean poměrně lehce. V průběhu druhého frame se hra začínala vyrovnávat. Jirka Stehlík svojí precizní promyšlenou hrou začal srovnávat krok. Přesto však byl ve frame lepší Hustin. Ve finále frame mněl více štěstí Jirka a tak byl stav po dvou framech 1:1. Třetí frame se stal zlomovým. Zvítězil sice Jean Marie, Jirkova hra však začínala dominovat. 2:1. 

Čtvrtý frame vše potvrdil. Jirka Stehlík náběhy 24,47, nejen podruhé potvrdil nejvyšší náběh naší herny ale i srovnal na 2:2 a získal výhodu hráče ve větší pohodě.

Zde se zlomil finálový zápas. Stále nervóznější Jean Marie začíná chybovat a Jirka se ujímá vedení 2:3. Dokonalý obrat v zápase. Chování Jeana Marie začíná být na hraně. Přesto se jej daří udržet v rámci pravidel. Několik upozornění z mé strany respektoval a tak jsme mohli pokračovat bez nutnosti využití možností rozhodčích pro nevhodné chování hráčů při hře.

Jirka Stehlík bez emocí využívá svoji strojovou hru a blíží se k zisku rozhodujícího frame (zde prosím berte mé další údaje z hlediska skóre jako orientační). V okamžiku kdy Jirka Stehlík vede cca o 26 bodů, zahrává Jean Marie snooker. Bílá koule se dostává na maximální blízkost k černé kouli na rozehrávacím mantinelu a dvě červené koule na opačné straně stolu jsou strašně daleko. Mistrovský snooker. Tady se dostává hra do své druhé zlomové části a její vývoj do finálního bodu. Okamžitě si v hlavě přehrávám možnosti miss a ukončení miss. Moc jich v hlavě nemám a hlavně mně hráči nedávají příliš času k přemýšlení. Hned první koulí se Jirka dostává k červené kouli na protějším mantinelu, bohužel bílá koule naráží do modré kryjící červenou kouli. 5 bodů a miss. Jirka zkouší další možnosti (cca tři možné směry), bohužel se mu nedaří zasáhnout dvě zbylé červené koule. Dostáváme se k hodnotě cca 30ti bodů ve faulech. Ve mně sílí ukončení miss. Jenže Jirka střídá kombinace a tím mně stěžuje vyhodnocení situace. V jedné chvíli se bílá koule dostává k červené v hracím poli a Jean má možnost potápět. Přesto hlásí miss a já začínám být rozhodnut nahlásit ukončení miss. Jirka to zkouší ještě jednou a opět neúspěšně. Vzdává frame v situaci kdy prohrává cca o 20 bodů, přičemž na stole zbývají dvě červené koule. Pravidla zde mluví jasně. Jirka nesmí vzdát frame v době kdy má na stole dostatek bodů. Jirka tak vzdává celý zápas. Velmi nepříjemný závěr celého mistrovství. Jean Marie Hustin tak obhajuje titul Mistra Moravy a vítězí výsledkem 4:3. Je to obrovská škoda pro snooker. Je však zapotřebí respektovat rozhodnutí hráčů. Myslím si že tento zápas a hlavně rozbor celého dění je zapotřebí rozebrat a použít jako příklad pro zápasy další.

Jediný zápas odhalil nedostatky Českého snookeru. Musíme více tlačit na snížení časů turnajů. Ty hlavní rozložit na dva víkendy aby ten finálový byl zajištěn rozhodčími a to hlavně zkušenými rozhodčími. Stejně tak musíme dokázat totálně eliminovat nevhodné chování hráčů. To však nestačí jen na jednom turnaji. Celý rok je zapotřebí řešit všechna negativa, včetně nepříjezdu hráčů na turnaje. Je toho prostě hodně.


Pro zkušenost všech kdo mají zájem jme zrekonstruovali snooker Jeana Marie a také situaci kdy fotka jasně dokázala jinou situaci, která dokazuje že se koule nedotýkají. 


 Mistrovství Moravy, 30.-31.10.2021

STARTOVNÉ

500 Kč (nelze platit kartou), 149 Kč snídaně v neděli, v sobotu snídaně není

SYSTÉM TURNAJE

  • skupiny s následným Playoff
  • Hráči jsou do turnaje nasazováni podle žebříčku sezóny 2019/20, ostatní hráči jsou do turnaje nalosováni.
  • Všechny zápasy skupin BEST OF 3
  • PlayOff BEST OF 5, finále BEST OF 7
  • postupují první dva ze skupiny a čtyři nejlepší z třetích míst

BODOVÁNÍ a TROFEJE

Turnaje nejsou bodovány do českého žebříčku.
Na každém turnaji budou uděleny minimálně dvě trofeje - vítěz, finalista

Don zábavní centrum věnuje v Třebíči pohár za třetí místo a za Nejvyšší náběh.

Mistrovství Čech a Moravy bude sloužit k nasazení hráčů do Mistrovství ČR 2021

Po každém zápase uklidí hráči stůl. Při odchodu od stolu, bude stolek hráčů bez nádobí a skleniček.

OBLEČENÍ

Dress code A

VEDENÍ TURNAJE

Ředitel turnaje - Ondračka Luděk

Začátek turnaje: v sobotu v 9:00, otvíráme v 8:30, neděle dle vývoje turnaje.

Upozornění:  Počet hráčů je na hranici možností herny. Nebude tudíž tolerován žádný pozdní příchod. Hráč si sám zodpovídá za včasný nástup k zápasu. V případě zpoždění budou automaticky použity pravidla ČMBS včetně ztráty frame.

Ubytování: na Donu mají zajištěno ubytování -

Stehlík, Číž, Žák, Žák, Kubálek, Ferenčík, Ries, Pištěk, Blažek, Kubeš, Brzica, Mrázek. Pro ostatní mám k dispozici již jen jeden pokoj bez oken, případně se můžete domluvit s těmi co jsou sami na pokoji, případně využít nabídku ubytování v rámci Třebíče.

Zápasy:

Pozor! časy 2. a dalšího kola jsou jen orientační!!!

Děkuji Vám za respektování pravidel.
Ondračka Luděk, Snooker klub Třebíč


              

Na stránkách snooker sekce ČMBS se trochu utajeně objevil seznam turnajů pořádaných do konce roku 2021


29-31.10. 2021 se hraje Mistrovství Moravy v Třebíči

5-7.11. 2021 Mistrovství Čech na Kolbence

6-7.11.2021 se v Třebíči hraje Conori cup s dotací 30 000 Kč

13-15.2021 začíná skupinová kvalifikace na MČR v Napajedlích, Třebíči a na Kolbence

Prozatím nemáme žádné informace ke kvalifikačním postupům.

27-28.11. 2021 se hraje poslední letošní DON 20


3-5.12. 2021 se hraje o titul MČR v Napajedlích

17-18.12.2021 se hraje o titul MČR v 6red na Arénii v Praze

18-19.12 2021 zakončuje sezonu 2021 Masters v Praze na Kolbence

Registrace je již možná klasicky na stránkách sekce. Pozor. K právu startu náleží úhrady členských příspěvků. Za kluby i za hráče!!!

Zároveň v dokumentech najdete i Usnesení z Valné hromady sekce
DON 20  2-3.10.2021DON summer beach 21.8.2021

1. místo Vávra Zdeněk, Snooker klub Třebíč

2. místo Hostovský Radek, Green bool Lanškroun

3. místo Zaid Al Tamimi 

Turnaj B

1. místo Ondřej Kubálek Brno

2. místo Blažek Tomáš 

3. místo Ondračka Luděk, Snooker klub Třebíč


DON 20 - 2021

31.7. - 1.8.2021

Celkem 14 účastníku je na formát turnaje málo, ale vzhledem k prázdninovému termínu super.

Největší nevýhoda naší herny se naplno projevila. Úmorné vedro bylo nepřítelem všech. Kdo málo pil, ten mohl mít problémy.

Skončili jsme ve 22:30 a tak většina hráčů odcestovala domů. 

Skupinu A po minulém výpadku vyhrál překvapivě Kryštof Michal. Druhý tak skončil Jirka Stehlík. Třetí místo uhrál Zdeněk Vávra a čtvrtý skončil Zaid Al Tamimi. 

Páté až osmé místo obsadili Bejček, Ondračka, Kubálek a Číž.

Béčko ještě překvapivěji vyhrál čerstvý dospělý a naděje našeho klubu Vašek Mandl.

Již teď se těšíme na zářijový DON 20 v normálních teplotách.SUMMER BEACH 2021

Bleskový turnaj.

3.7.2021


DON 20

Výsledky:
skupina A 1 Mrázek, 2 Dragoun, 3 Ondračka, 4 Žák Jan, 5 Svoboda Tomáš
skupina B 1 Kopecký, 2 Stehlík, 3 Vávra, Minaschek, Mandl
skupina C 1 
skupina D 
Celkové výsledky: 1 Stehlík Jiří, 2 Brzica Michal, 3 Kopecký Daniel, 4 Kubálek Ondra
5 - 8 místo Cupal Martin, Dragoun Petr, Zaid Al Tamimi, Mrázek Radovan
Skupina B o 9 - 20 místo
9 Vávra Zdeněk
10 Žák Petr
11 Minaschek David
12 Ferenčík Martin
13 - 16 Žák Jan, Ondračka Luděk, Hostovský Radek, Svoboda Miroslav,
17 - 20 Mandl Václav, Svoboda Tomáš, Mejzlík Josef, Šubert Lubomír
Nejvyšší náběh: Kopecký Daniel 38
Nejvyšší náběh ve skupině B: Minaschek 24Vánoční turnaj.

Covid nás ničí ze všech stran. Termíny a možnosti jdou do háje.  Naštěstí jsme nespali a díky předvídavosti jsme dokázali nejen dát dohromady turnaj, ale dokonce jej odehrát. Kéž by se konečně probral výbor snooker sekce a začala se plánovat sezóna 2021. Poprvé se hrálo dva dny a nejen za mně to byla 100% úspěšná zkouška. Ta neskutečná pohoda odpočinutých hráčů ale i pořadatelů a i personálu, to bylo super. 

Chápu že se tím pro některé hráče víkend stává na 100% snookerovým, ta bezpečnost vyplývající z odstranění nočních návratů za to stojí.

A výsledky?

Osip Zusmanovich zvítězil ve finále nad Otou Chládkem. Jindra Prchal porazil v zápase o třetí místo Radka Mrázka. Zbylé výsledky vidíte na obrázku.

V neděli se dohrával i turnaj B, Tentokrát v něm zvítězil Ondra Kubálek.

Model souběžného turnaje A a B se také stává osvědčenou formou těchto turnajů. Přidává to nejen zápasy ale i možnost opravy výsledku

Turnaj z nouze * Vánoční turnaj

12 - 13.12.2020

Začátek 9:00 snídaně a los.

Start 9:30

Dress code: B

Faul end miss: s omezením 3x

Startovné 400,- včetně snídaně

Ceny: poháry za 1 - 3. místo, za nejvyšší náběh a vítěz turnaje B

Žádáme o důsledné dodržování hygienických nařízení.

Máme dokončené ubytování, takže nic nebrání zvětšení turnajů. V případě že si chcete ubytování zamluvit u nás, využijte rezervačního systému na stránkách https://www.dontrebic.cz/penzion/.

Ubytování je možné domluvit i dle aktuálního vývoje v sobotu.

Pro ty z Vás, kteří neměli možnost trénovat nabízíme zdarma trénink na stolech v pátek při ubytování u nás. Nezapomeňte že je provoz omezen vládními nařízeními do 20:00.

Do čtvrtka 10.12. do půl noci je uzávěrka přihlášek. Los bez nasazení provedeme v sobotu ráno při snídani.

Ondračka Luděk, 603 447 690

Přihlášení hráči:

Píša, Kubálek, Ondračka, Chládek, Svoboda M, Mandl,Kotyza, Mrázek, Prchal, Zaid al Tamim, Bejček, Blažek, Baďura, Zusmanovich, Michal

DON 20, 5.9.2020

Pátý turnaj v řadě. Letos se sezóna prodlužuje o půl roku a tak bude v sérii turnajů 6.
Tentokrát jsme měli poprvé problémy s účastí. Zasáhl Covid a tak do turnaje nastoupilo jen jedenáct hráčů. Rozdělení do tří skupin přineslo zajímavé výsledky. Tím prvním bylo vítězství Luboše Šubrta nad největším překvapením roku Zdeňkem Vávrou.. Luboš tak vyhrál skupinu. Naopak žádným překvapením už není totální propad Luďka Ondračky, který zřetelně domácí turnaje nezvládá. Zajímavý byl i vývoj ve skupině C. Překvapivě zvítězil Ota Chládek, který porazil jak Zaida Al Tamimiho tak i Ondru Kubálka. Ten dopadl jak Luděk Ondračka a tak složení osmi postupujících nebylo úplně podle předpokladů. Čtvrtfinále přineslo další velké překvapení. Zdeněk Vávra hraje bez respektu a tak se s turnajem rozloučil Jindřich Prchal. Z žebříčkově nejvýše postavených hráčů tak zůstal jen Zaid All Tamimi, doplněný Zdenˇkem Vávrou, Otou Chládkem a Mirkem Svobodou. Tři hráči Snooker klubu Třebíč mezi posledními čtyřmi, to se nám ještě nikdy nepovedlo. Bohužel jsme ani tentokrát nezískali pohár nejvyšší. Zaid Al Tamimi si nejdříve poradil se Zdeňkem Vávrou a pak i s Otou Chládkem. Poražení v souboji o finále, Mirek Svoboda a Zdeňek Vávra si to rozdali o třetí místo. Zdeněk nepřipustil žádné komplikace a ke třetímu místu navíc uhrál nejvyšší náběh 30 bodů, čímž se i kvalifikoval do současné druhé ligy. 

Summer beach Třebíč 22.8.2020

Úmorné vedro a maximální účast šestnácti hráčů. Tak to byla základní charakteristika turnaje. Viděli jsme hodně krásných zápasů. Překvapivě ze skupiny postoupil Pavel Šimek z Velké Bíteše. Suverénní byl Filip Domorád.

A jak to dopadlo?

A turnaj vyhrál Filip Domorád před Tomášem Bejčkem. Třetí skončil Jirka Stehlík před nejlepším zástupcem Třebíče Zdeňkem Vávrou.

B turnaj vyhrál Petr Žák před Luďkem Ondračkou.

Podrobné výsledky najdete na stránkách ČMBS https://vysledky.ceskysnooker.cz/klubove-turnaje/summer-beach/sb-2/vysledky

Další turnaj pořádáme 5.9.2020. Doufáme, že nám nebude dělat problém Covid a sejdeme se v pném počtu 20ti účastníků .


Liga DON 2020

Soutěž o nejlepšího hráče Třebíče a o putovní pohár Zábavního centra DON

1. místo    Ota Chládek
2. místo    Lubomír Šubert
3. místo    Josef Mejzlík
4. místo    Aleš Pavlar
5. místo    Miroslav Svoboda
6. místo    Tomáš Svoboda
7. místo    Petr Dragoun
8.  místo   Luděk Ondračka

Umístění našich hráčů v žebříčcích ČR, sezóna 2019 - 2020

Gold - 1.liga

nemáme nikoho

Silver - 2. liga

3. Miroslav Svoboda

4. Aleš Pavlar

5. Ota Chládek

Challengers - 3.liga

1. Lubomír Šubert

4. Petr Dragoun

8. Ondračka Luděk

9. Josef Mejzlík

38. Václav Mandl
Summer beach Třebíč, 18.7.2020

1. místo Zaid Al Tamimi
2. místo Zdeněk Vávra
3. místo Aleš Pavlar

Vítěz turnaje B    Luboš Šubert
Všechny výsledky najdete na www.ceskysnooker.cz

DON 20 13.6.2020

V Třebíči se opět konal jeden z nejnáročnějších turnajů v ČR. Dvacet hráčů se rozdělilo do pěti skupin. Ve třech zápasech se utkali o možnost postoupit do skupiny A, poražení do skupiny B. Největším překvapením bylo vítězství Mirka Svobody nad Ondrou Kubálkem a tím i Mirkovo vítězství ve skupině. Zajímavé bylo, že velké problémy měl Mirek paradoxně s nejmladším účastníkem turnaje, Vaškem Mandlem, rovněž z Třebíče. 

Zpestřením turnaje byla rozsypaná bota Tomáše Svobody i pád kusu omítky ze stropu, naštěstí vedle Ondry Kubálka.

V play off A, se se soutěží dle očekávání rychle rozloučili hráči Třebíče. Škoda je prohry Oty Chládka s Radkem Mrázem. Přes tohoto soupeře by měl Ota projít.

Do finále se přes Zaida All Tamimiho překvapivě dostal Tomáš Bejček. Zřetelně ho toto vítězství nakoplo. Osip Zusmanovich musel na finále dlouho čekat, což ho zničilo víc, než samotný zápas a tak Tomášovi překvapivě podlehl 2:0.

V B skupině se do finále dostal Jirka Zlámaný a Milan Pelikán. Milan měl historickou možnost získat první pohár pro Moravský Krumlov, což se mu nakonec podařilo. Jirka Zlámaný tak již poněkolikáté ve finále neuspěl.

A jaké jsou hlavní výsledky z turnaje, mimo umístění hráčů.

Skončila doba experimentů. DON 20 se příště bude opět hrát na čtyři skupiny. Turnaj přejde na dvoudenní formát. Díky ubytování v budově, nebude problém skončit v rozumném čase a turnaj dohrát v neděli. Chceme aby si co nejvíce zahráli hráči ve skupinách. Tam se učí ti s nižší výkonností a pro ty je turnaj hlavně určen. 


Silver tour + Challenger tour 29.2.2020 + 7.3.2020

Poslední díl série Challenger se odehrál 7.3.2020 v Třebíči.

16 hráčů se utkalo ve čtyřech skupinách. Prvních osm postoupilo do play of A a druhých osm hráčů hrálo play off B.

A - Šubert, Žák, Kaláč, Blažek, Bejček, Husain, Záloha, Badura, tedy tři předešlí vítězové turnajů.

Vzhledem k neúčasti Radka Mrázka bylo už před turnajem jasné, že celkovým vítězem soutěže se stal Lubomír Šubert. Bodově již byl nedostižný. Až do finále tentokrát postoupil Tomáš Blažek s Aamirem Husainem. Zvítězil Tomáš Blažek a v zápase o třetí místo porazil Badura Tomáš, Honzu žáka.

Ve finále útěchy trurnaje poražených porazil Luděk Ondračka Jirku Zlámaného.


GOLD 5 - 8.2.2020

Další turnaj serie GOLD se odehrál v herně SNOOKER KLUBU Třebíč.

Tentokrát zvítězil Osip Zusmanovich, jenž prohrával 0:2 a 2:3, nakonec však udolal Tomáše Kubíčka. V souboji o třetí místo zvítězil Daniel Milý nad Danielem Kohoutem. O vítěze turnaje B se pro nezájem účastníků nehrálo


DON 20 - 1.2.2020

DON 20 byl tentokrát ve znamení experimentu jak urychlit dění turnaje. Hodnocení si můžete přečíst v aktualitách na úvodní stránce.

Takže jak dopadl turnaj?

Zaslouženě vyhrál Jirka Stehlík. Druhý skončil asi momentálně nejlepší náš hráč Aleš Pavlar, třetí skončil Michal Číž, který v souboji o třetí místo porazil totálně zničeného Mirka Svobodu. Překvapil Tomáš Svoboda, který vyhrál s 37 body nejvyšší náběh.

B turnaj vyhrál Ota Chládek.

5 - 8. místo Mejzlík, Bejček, Žák Petr, Šubert

9 - 12. místo Svoboda Tomáš, Kaláč, Mrázek, Pištěk

13 - 16. místo Ondračka, Kotyza, Chládek, Ries

17 - 20. místo Kučera, Žák Jan, Malanta, Dragoun


SILVER 25.1.2020

Rekordní účast patnácti hráčů, tak to byl začátek dalšího kola Silver Tour. Trochu navíc se turnaje zúčastnil Kryštof Michal. Podle očekávání zvítězil. Ve finále se s Robertem Riesem trochu zapotil a tak přišel čas na odhození zimních doplňků. Robert Ries si účastí ve finále zajistil největší úspěch sezóny. V malém finále o 3-4. místo zklamný Michal Číž podruhé za sebou neudržel vedení 2:0 a zápas prohrál. Z hráčů Snooker klubu Třebíč, skončili Mirek Svoboda a Ota Chládek na děleném 5 - 8, místě. Turnaj byl zklamáním pro Aleše Pavlara. Po výborných výkonech v trénincích nedokázal svoji výkonnost potvrdit. Ještě nějaký čas potrvá, než se mu výkonnost ustálí. Turnaj skončil v 22:30, což je velmi slušný čas, tak uvidíme jak se podaří odehrát DON 20 v novém herním systému.


Luboš Šubert jako první vyhrál podruhé Challenger

Tak to je zásadní zpráva z víkendového turnaje v Třebíči.
Luboš ve finále v třetím frame totálně rozdrtil Radka Mrázka a Jan Žák si poradil v souboji o třetí místo s Amirem Husainem. Nejvyšší náběh 31 bodů zahrál Petr Dragoun a tím si zajistil na příští rok postup do druhé ligy.
Páté až osmé místo obsadili, Petr Dragoun, Luděk Ondračka, Zdeněk Vávra ....

Turnaj B vyhrál Josef Mejzlík.

Golden tour 3 - Třebíč 14.12.2019

Poslední turnaj letošního roku kategorie Gold se odehrál v naší herně v Třebíči. Turnaje se zúčastnilo osm hráčů. Bohužel z důvodů, o kterých můžeme jen spekulovat nepřijel nejlepší současný hráč z Třebíče, Jan Matějíček a tak Třebíč neměla žádného zástupce.
Zvítězil Aleš Herout, který ve finále porazil Jeana Hustina. Jean dokázal vzít Alešovi 2 frame,
to však bylo vše. Aleš je tak napříč všemi soutěžemi jediný vítěz, který dokázal svá prvenství obhájit.


CHALLENGER 4 DON Třebíč 30.11.2019

Další turnaj třetí ligy snookeru se odehrál v herně Snooker klubu v Třebíči na DONu.
18 hráčů hrálo až do půl noci. Další kamínek k diskuzi jak zrychlit turnaje. Celý turnaj opět proběhl bez problémů. Všichni hráči se chovali tak jak to v tomto sportu má vypadat. Příjemným překvapením byl výkon Michaely Babáčkové, která potrápila všechny své soupeře. Velkým překvapením byl vítěz. Marek Kaláč finálovým vítězstvím nad Robertem Riesem potvrdil, že zatím nikdo nedokázal vyhrát dva turnaje a totéž se stalo i Luďku Ondračkovi, který ve finále turnaje B neobhájil předešlé vítězství a prohrál s Radovanem Mrázkem. Nejvyšší break s 23 body nahrál Jirka Zlámaný.  


DON 20, 16.11.2019

SNOOKER KLUB Třebíč


Challenger 3, Napajedla 2.11.2019

Třetí ze serie turnajů Challengers 2019, se tentokrát odehrál v Napajedlích. Velkého úspěchu dosáhl Petr Dragoun. Třetí místo je jeho prozatím nejvyšší úspěch. Luboš Šubert tentokrát neprošel mezi nejlepších osm a skončil tak na devátém až šestnáctém místě. Luděk Ondračka neprošel z podivně zamotané skupiny. Vše nakonec napravil vítězstvím v turnaji B, v jehož průběhu neztratil ani jeden frame. Josef Mejzlík nakonec kvůli akutní bolesti zubů, na turnaj nejel. 

Silver 2, 26.10.2019, Třebíč

Druhé kolo série Silver se odehrálo v naší herně v Třebíči. Všichni domácí hráči postoupili mezi finálovou osmičku. Do zápasů o první čtyřku postoupil jen Mirek Svoboda. V souboji o finále prohrál s Martinem Cupalem. V závěrečném zápase prohrál Mirek Svoboda s Jindřichem Prchalem po velkém boji 2:3 a obsadil tak čtvrté místo. Ve finále se utkal Jaroslav Horní s Martinem Cupalem. Finálový zápas vyzněl jednoznačně pro Martina Cupala a ten tak po výhře 3:0, získal pohár za vítězství v turnaji.

Challengers Praha 5.10.2019

Skvělý výkon. Luboš Šubert 2. místo.

Josef Mejzlík prohrál v semifinále s Lubošem. Škoda, že se sešli ve stejné části pavouka. Luděk Ondračka neuspěl. Nehrál dobře a tak skončil ve skupině poslední.

SILVER TOUR 21.9.2019
Výborný výkon Oty Chládka

Výsledková listina turnaje SILVER 1. 21.-22.9.2019, Royal -Snooker


1. Zaid Al-Tamimi SK Billard Centrum Praha 
2. Ota Chládek SNOOKER KLUB Třebíč z.s. 
3. Jan Gurský SK Delta Billiard Brno 
 Petr Žák SNOOKER CLUB HVOZDNÁ, z.s.
5. Miroslav Svoboda SNOOKER KLUB Třebíč z.s.
 Aleš Pavlar SNOOKER KLUB Třebíč z.s.
 Martin Dršata SK Delta Billiard Brno 
Věnceslav Dobrynský Snooker liga klub, o.s. Praha
9. Jan Vacenovský SC Rozmarýn Brno, z.s.
 Ján Chren ARENIA SNOOKER ACADEMY z.s. 


DON 20 * 14.9.2019

Otevřený nominační turnaj.

Výsledky:

1. Ondřej Kubálek

2. Kučera Jaroslav

3. Aleš Pavlar

4. Milan Kotyza

5 - 8. Miroslav Svoboda, Jiří Zlámaný, Ota Chládek, Petr Dragoun

9 - 13. Michael Cron, Mirek Novák, Petr Žák, Ondračka Luděk, Mejzlík Josef

DON 20

byl opět ve znamení těžkých a hlavně vyrovnaných střetnutí. Nečekaně tak turnajem proletěl Milan Kotyza, až pro něj do nynějška k nepředstavitelnému čtvrtému místu. Opačným směrem propadl Petr Žák. Jeho zklamání je vidět i na fotce ze zahrádky. Vítězem B turnaje se stal Pepa Mejzlík. Sezona se rozebíhá a uvidíme jak si se svými turnaji poradí další dvě skupiny.


Challengers 1, Třebíč, 7.9.2019

1. místo - ŠUBERT Lubomír

2. místo - Bejček Tomáš

3. místo - Mejzlík Josef

4. místo - Dragoun Petr

5-8. místo - Kouba Jaroslav, Ondračka Luděk, Švéda Bořivoj, Ferenčík Martin

9. místo - Žák Jan

10-12. místo - Ries Robert, Kaláč Marek, Pelikán Milan

13-15. místo -  Pištěk Jan, Kotyza Milan, Malanta Jaromír


První turnaj v nové sezóně je za námi. Co přinesl? Zcela se naplnilo očekávání hráčů, kteří patří do nižší výkonnostní skupiny. Vyrovnaná utkání zkomplikovala dění ve skupinách. Nakonec  se nikdo neubránil porážce. Velkým překvapením byl postup všech hráčů domácího snooker klubu do závěrečné osmičky. Bohužel totální ovládnutí finálové čtyřky nedovolil Tomáš Bejček. Turnaj tak vyvrcholil finálovým vítězstvím Luboše Šuberta.

A hlavní myšlenka z turnaje? Foul and miss. Většina se přikláněla k tomu, nechat jej zcela bez omezení. K snookeru patří a jeho blokování stejně nezabrání zneužívání či využívání této situace.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Sezóna 2019 - 2020

Zásadní změnou je rozdělení do tříd:

Golden tour - hráči s náběhem nad 50

Silver tour - hráči s náběhem nad 30

Challenge tour - ostatní, včetně neregistrovaných

Masters tour

Mistrovství ČMBS

Mistrovství Čech a Moravy

Bližší informace najdete v dokumentech na stránkách ČMBS.

Stejně tak na stránkách ČMBS najdete i rozdělení hráčů.

Podstatnou informací je, že si hráči nemohou vybírat. 

Prvním turnajem 7.9.2019, Třebíčský pohár v rámci Challenge tour

Následuje 14.9.2019 Excelent DON bez rozdělení výkonnosti, s možností kvalifikace, tedy uznání případných náběhů.Třebíč open beach, 24.8.2019

1. místo Jean Marie Hustin

2. místo Jiří Stehlík

3. místo Aleš Pavlar

4. místo Ondřej Kubálek

5 - 8 místo Jiří Prchal, Ota Chládek, Michal Číž, Petr Žák

9 - 12 místo Radovan Mrázek, Robert Ries, Miroslav Svoboda

13 - 14 místo Luděk Ondračka, Tomáš Svoboda, Jiří Švorc, Urbánek Roman

15- 19 místo Petr Dragoun, Milan Kotyza, Lubomír Šubrt

Vítěz B turnaje  Pepa Mejzlík

Boje byly stejně neúprosné jako vedro, ale v pohodě jsme jeli o půl jedné domů.

Videa z utkání našich hráčů:


*****************************************************************************************************************************

Historie:

COCA COLA DON 20, 11.5.2019