Mlčení už ne

Chcete nějaké informace? Pište na dontrebic@dontrebic.cz19 - Vtip týdne

18 - Malý rozbor

17 - Omluva a nezájem

16 - Problémy ve vedení sekce

15 - Protest - finále

14 - Protest - postupný rozbor

13 - Jak to vlastně (ne)funguje - Protest 5 

12 - Jak to vlastně (ne)funguje - Protest 4

11 - Soutěže - transformace

10 - Jak to vlastně (ne)funguje - Protest 3

9 - Jak to vlastně funguje - Protest 2

8 - Ledy se hnuly

7 - Ti negativní

6 - protest

5 - případ Dělám vše pro snooker

4 - případ Los MČR 2022

3 - případ Mašková

2 - případ MČR

1 - Případ Matějíček19 - Vtip týden

V celé problematice snooker sekce, která graduje v poslední době, mně pobavil e-mail, který přišel včera. Napsal mně Filip Domorád, že žádá o smazání jeho jména z článků na stránkách prosnooker.cz. Odepsal jsem mu, že bude fér, když on odstraní všechny komentáře týkající se mně na sociálních sítích. Ráno jsem nad tím ještě pouvažoval. Takže Filip může osočovat všechny a já nemohu napsat fakta o jeho činnosti? Zajímavé a co ti ostatní, které bez ostyšně uráží aniž by znal podstatu věcí, protože ze snookeru utekl!

A pak mně to došlo. Pravděpodobně za to nemůže. Něco v něm ho ovládá a s reálným Filipem Domorádem to nemá nic společného. Dobře. Zneviditelním jeho jméno. Stejně ve snookeru nefunguje, jen se tak nějak trápí se svým vnitřním hlasem...


18 - Malý rozbor

Při všech těch negativech, které zde popisuji, jsem si našel čas, podívat se na statistiku. Je zajímavé kolik denních návštěvníků máme na stránkách prosnooker.cz. Je to očištěná statistika bez robotů a kdoví čeho ještě. To číslo ukazuje, že na stránky chodí všichni. Celá snooker základna. Proč tedy něco nečinní. Proč nenapíši mně ať třeba nepíši dle nich nesmysly, případně proč netlačí na práci VVS? Nevím. Říká se že každá organizace je tak silná jak silný je její nejslabší článek...

A ještě vzkaz pro Kejlu a Chvátala, kteří si zde čtou denně. Začněte fungovat anebo odejděte z vedení. Pak zjistíte, jak se začne snooker vyvíjet a prosnooker začne ve statistikách ztrácet..


17 - Omluva a nezájem

Omluva

Tímto se omlouvám všem řadovým členům sekce snooker za to že jsem do dnešního dne nedokázal rozpohybovat  VVS. LO

Nezájem

Ztratil jsem s VVS spoustu času a nyní již vidím, že to nepůjde. Nezájem Kejly a Chvátala dnes vyvrcholil jejich snahou o blokování činnosti VVS. Celý týden trvalo než jsme se dostali k závěrečnému odsouhlasení zápisu z 1. schůze. A to tam Chvátal nebyl. Zajímalo by mne proč vlastně tihle dva v tom výboru jsou. Kejla jen potutelně obchází vše co jde a dělá si co chce. Chvátal jej poslušně poslouchá a pak vydá pamflet k organizování turnajů v Praze, když je není schopen zajistit v Brně, v klubu jehož je členem, klubu který otevřeně kritizuje činnost VVS, hlavně v době předešlé. Před týdnem jsem náhodou zjistil že není vyvěšena registrace na Challenger a rychle jsem to napravil, i když je to činnost převážně Kejlova a já si to pro jistotu zajišťuji sám v Třebíči. Zároveň jsem všechny členy VVS upozornil že nemáme rozdělené turnaje z hlediska umístění. Nic. Challenger měl být v Praze, není. Nemá jej kdo organizovat. Samozřejmě. Kejla chce ukázat jak je nenahraditelný. Jenže, dal na vědomí pražským klubům, že je nemá kdo organizovat? Nevím. Taktika mlčení Chvátalovi s Kejlou vychází už více jak deset let...

Takž takto vypadá VVS dnes. Myslel jsem si že zreorganizujeme sekci v nějakém rozumném čase. Teď vidím že tomu tak nebude.

LO16 - Problémy ve vedení sekce 8.3.2023

Vše je špatně. Vedení nefunguje a základně je to úplně jedno. To znamená že si vlastně nezaslouží ani lepší vedení. Chvílemi si připadám jako blázen. VVS má vést prezident sekce (ten titul je taky ostuda), jenže ten ji nevede. Proč? Dá se říct že to neumí. Jenže co má umět?

Nic. To se nikde neučí. Má jen fungovat dle stanov. A to je ten problém. Co to vlastně je? Do dneška si dělal společně s Honzou Chvátalem co chtěl. Moc ne, jen si nechávali startovné z turnajů (tedy nyní už tvrdí že ne a že dodají doklady, které již mají být dávno v účetnictví), tak jsem zvědav kdy je dodají. K tomu si ještě Tomáš Kejla jen tak sám od sebe pohostí rozhodčí, ale jen v Praze a samozřejmě za peníze sekce. Kolbence za turnaje ČMBS zaplatí víc než daleko lépe připravené herně v Třebíči. A to vše bez schválení VVS. A Vám všem je to jedno? Stejně tak že nejsou připraveny turnaje, nemáme dodělaný kalendář? To je Vám všem doopravdy jedno? Kde jsou všichni ti předsedové klubů, kteří jsou v sekci od začátku a na turnajích vše kritizují? Proč něco neuděláte? Co kdyby jste se konečně probudili a začali se chovat jako dospělí?

Za komunismu bych řekl že se bojíte, čeho se bojíte teď?

Napište mně nebo celému výboru. Přestaňte se schovávat za D....da, který to už jednou dokonale pohnojil. Pokud chcete, zveřejním Vaši odezvu zde. Mně už doopravdy nebaví ztrácet čas nesmyslnými třenicemi s Kejlou a Chvátalem. Už dávno jsme mohli mít smysluplný soutěžní systém a jasně daný funkční řád sekce. Pokud to budu dělat sám, bude to trvat ještě hodně dlouho...


15 - Protest - finále

Podíváme se kam jsme se dostali.

Oddíl Snooker klub Třebíč, podal dle stanov protest a dle stanov očekával reakci vedení snooker sekce a všech orgánů k tomu příslušných. A reakce? Žádná. Jedno vyjádření prezidenta sekce, lživě představené jako stanovisko výboru sekce. Co to tedy znamená? Vedení sekce ani ČMBS nefunguje. Nulová reakce to dokazuje v plné síle. Co s tím můžeme dělat? Tak na to si zkuste sami odpovědět.

Já říkám že je zapotřebí změnit od základů úplně vše. Jelikož se pohybuji v snooker sekci, tak se snažím hnout alespoň s ní. Jenže to je již další příběh.


14 - Protest - postupný rozbor

Tento příběh se již stává smutnou ukázkou jak to nefunguje. Systém si funkcionáři z různých důvodů ohnuli pro sebe a členské základně je to v podstatě jedno. Ti kterým to jedno nebylo už v členské základně nejsou. Jejich počet je jasným důkazem a vysvědčením pro ty kteří snooker vedli. Jasným příkladem je schovávání se Tomáše Kejly za VVS, aniž k tomu měl pověření, poněvadž VVS neprojednával tento protest.

Vzhledem k tomu že tedy nemáme žádnou oficiální odpověď, dokonce ani od nejvyššího kontrolního orgánu ČMBS kontrolní a revizní komise, zkusím rozebrat zmíněnou neoficiální odpověď prezidenta sekce Tomáše Kejly, který se nepravdivě odvolává na stanovisko VVS.

V protestu jsme zmínili tři body, kde bylo dle nás porušeny veškeré předpisy ČMBS

1 - v propozicích turnaje nebyl popsán způsob losování ani nasazení

Odpověď?

Žádná. Tomáš Kejla zcela ignoruje tento bod a pouze slohovým způsobem používá smyšlené údaje. Není schopen doložit nic pro potvrzení své argumentace ...

2 - rovněž nebylo zmíněno rozdělení hráčů dle místa odehrané kvalifikace

Odpověď?

Opět to stejné. Tomáš Kejla opět není schopen svoji argumentaci podložit nějakým reálným základem ...

3 - hráči byli nasazeni podle umístění které nelze určit

Odpověď?

Nerad se opakuji, bohužel opět stejné. Za prvé nabyly na Mistrovství Čech dodrženy propozice a nehrál se zápas o třetí místo. Tady vše začíná a Tomáš Kejla se o tom vůbec nezmiňuje. Vše ostatní jsou již opět jen teorie vymyšlené Tomášem Kejlou. Ostudou je jeho tvrzení že se navíc jedná o Stanovisko VVS i když tento žádné takové stanovisko nevydal.

Tolik tedy rozbor neoficiální odpovědi. V dalším pokračování popíši jak měla být celá situace řešena.

Luděk Ondračka, člen VVS a předseda Snooker klubu Třebíč 13 - Jak to vlastně (ne)funguje - Protest 5

Případ se pěkně zamotává. Cílem našeho protestu bylo upozornění na nekompetentní zásahy do systému. Netušili jsme, že nakonec zjistíme, jak se ukáže jak vlastně systém nefunguje. Ještě jsme odeslali dotaz na kontrolní a revizní komisi, uvidíme zda-li alespoň z této strany dojde k nějakému jednání. 1.12.2022 jsme odeslali protest a nedostali žádnou odpověď. Až po urgenci přes pana Nejedla, přišla odpověď od Tomáše Kejly. Bezohledně odpověď nadepsal jako Stanovisko výkonného výboru sekce. To je pro mne dost překvapení, když VVS nic takového oficiálně neprojednával a tudíž ani Tomáše Kejlu nepověřil k poslání reakce na protest. Do včerejšího dne navíc neměl odpověď ani Jean Marie Hustin.

V příloze máte oba dokumenty. Udělejte si vlastní názor. Náš komentář bude následovat po dnešním jednání VVS, jehož program prozatím neznám. 


12 - Jak to vlastně (ne)funguje - Protest 4

2.1.2023 jsme obdrželi první odpověď na Protest podaný Snooker klubem Třebíč a Royal snookerem Napajedla na nesmyslné nasazení hráčů do MČR.

Odpověděl zaslal Tomáš Kejla. Podepsal se jako prezident sekce, ale nadepsal odpověď jako stanovisko VVS. Jelikož jsem členem VVS, vím že VVS žádné oficiální stanovisko k případu nevydal, jelikož jej ani oficiálně neprojednával. Dohledám ještě dostupné informace a vše Vám dále doložím.

Ondračka Luděk


1 - Soutěže - transformace

V roce 2022, začala postupná přeměna soutěží. Nejvíce to bylo vidět na všech mistrovstvích. Nebýt zvláštní komplikaci na MČR, věřím tomu že byla změna ku prospěchu věci. Hysterie některých jedinců byla naprosto zbytečná. Stačí jen sledovat dění v sekci, případně včas reagovat na vyhlášené změny. To se samozřejmě netýká reakcí těch kteří jsou nyní mimo sekci. Sám budu navrhovat aby VVS přestal reagovat na připomínky nečlenů.

To byl rok 2022. Co tedy rok 2023 a dál?

Je načase další změny chystat tak aby platili déle než jeden rok. K tomu by byla zapotřebí i aktivita z klubů. To je největší problém. Nezájem jde napříč celou republikou. Dokonce je to tak daleko že některé kluby přímo vyhlašují že ČMBS nepotřebují. Pak se nomohu ani divit když mně jeden nejmenovaný kvalitní hráč řekne že v žádném případě nebude hrát turnaje ČMBS! To je něco hrozného. Jak to vůbec mohlo vzniknout. Nepředpokládám že se tento klučina věnuje dění v sekci. Prostě je pod vlivem někoho kdo mu nakecal pěkné bludy. Jestli pro to že chtěl být zajímavý, nebo z jiných důvodů...

Nyní se ve VVS věnuje hlavně přípravě soutěží na příští rok. Ty zásadní změny jsou, zrušení soutěží Challengers, Silver a Gold. Je snahou obnovit ligu jednotlivců, kde si zahrají i začínající hráči. Zůstane ČST. Ta by se měla skládat z 6ti turnajů (Napajedla, Třebíč, Praha). Pak soutěž Six red i s mistrovstvím a mistrovství Moravy, Čech a České republiky. To samo o sobě je dostatečná možnost pro soutěžní hru. K tomu samozřejmě přidejte klubové turnaje, které mohou využívat výsledkový servis na stránkách sekce. U těchto turnajů by bylo vhodné aby kluby zvážili termíny tak aby nekolidovaly se soutěží ČMBS.

K tomu by stálo za změnu bodové hodnocení z turnajů. Za mne bych zrušil body ze všech mistrovství.

Dalším problémem je dress code. Ten problém není jen u nás. I ve světě řeší již přežité hraní v motýlku a vestě. U nás hraní v čepici a v teniskách. To vše musí projít diskuzí a měli bychom to řešit. Nyní máme super pomůcku ve videích. Za nějaký čas bude i v Napajedlích a jinde. Tím získáváme všichni všeobecný přehled.

pokud máte zájem se k této problematice vyjádřit, pište mně na dontrebic@dontrebic.cz

Luděk Ondračka   


10 - Jak to vlastně (ne)funguje - Protest 3

Nefunguje. Oficiální protest byl podán a oficiální odpověď nepřišla do dnes. 25.12.2022. Jelikož jsem nechtíc na obou stranách, vím že VVS prozatím nic neřešil. Mluví se o kontaktování správce stránek a neexistující odpovědi. To však nemá s podstatou protestu nic společného. Oba kluby tedy svůj protest podstoupily  Kontrolní a revizní komisi, což je nejvyšší možný orgán v ČMBS. Uvidíme tedy jak se bude pokračovat...


9 - Jak to vlastně funguje - protest 2

Počátkem prosince zaslaly oddíly Snooker klub Třebíč a Royal snooker Napajedla protest proti nastavení utkání MČR. Nesouhlasíme v něm se svévolným nastavením utkání, bez opory v propozicích. K dnešnímu dni nemáme žádnou odpověď, což je velmi zarážející. Pokud se nebude protest nijak řešit, znamenalo by to že nefunguje nejen vedení snooker sekce ale i vedení ČMBS. Uvidíme jak bude tento případ pokračovat.

LO 16.12.2022


8 - Ledy se hnuly

Ještě to není úplně vidět, ale vypadá to že se věci posunují. Konečně se začíná pracovat na zlepšení snookeru u nás. Jsem rád že jsem i já svojí troškou k tomu přispěl. Třebíčský snooker klub, je stále hanoben známými závistivci, přesto nám nikdo nevezme že právě u nás probíhá základ změn. Věříme tomu že i ostatní se začnou přidávat. Věříme tomu že skončí zákulisní jednání. Nesmyslné kritiky od členů i nečlenů. Kritiky neskončí, ale začnou být oficiální. Už to nebude o tom že si někdo něco domluví bokem. Ne, začne normální fungování normální sportovní organizace. Já v to věřím a je jen na Vás, jak rychle bude změna pokračovat...


7. Ti negativní

Celý rok jsem mlčel a nechal jsem bez povšimnutí jejich pomluvy a urážky. Zajímavé je že jsou v podstatě dva. Oba shodou okolností nějaký čas působili v prostorách nynějšího Snooker klubu v Třebíči. Dva z celé republiky není doopravdy moc. Přesto však dokáží otravovat celou snooker komunitu. Proč?

Otázka možná pro psychologa.

Jak jinak si vysvětlit chování toho prvního. Předseda klubu, investuje do snookeru a jednoho hráče. Chce vše pro snooker. Jenže realita? Jen vše co se jemu hodí pro snooker. Nějaký respekt vůči ostatním? Tak to neexistuje. Dnes kritizuje jednoho, zítra druhého. Proč by měl respektovat propozice soutěží. Taková je jeho představa hry gentlemanů.  Nakonec sráží snooker na pro něj směšný hospodský sport. Zapomíná však na to, že nějaký čas se vyhříval ve snooker herně, která by nikdy nefungovala bez restauračního provozu. Mám já snad zesměšňovat jeho profesi svářeče? Proč? Dalším oblíbeným bodem jeho kritiky je představa že se VVS bude starat o tréninky včetně mládeže. Já sám jsem zažil jeho představu tréninků mládeže a myslím si že rodiče těch kluků co to viděli už nikdy na snooker nepřijdou. Tak jak to shrnout? Je škoda že ego člověka může takto fungovat. Vždyť mu nikdo nebrání aby rozvíjel činnost klubu. VVS určitě časem podpoří vše co bude mít smysl. Dnes však v sekci není žádný klub, který pracuje stabilně a viditelně s mládeží. I to je důvod proč neexistuje mládežnická soutěž. 

Tak a teď ten druhý. 

Rovněž předseda klubu. Sice nečinného a tím pádem i mimo snooker sekci, ale o to více aktivního v negativním smyslu. Ve vtipu někdy říkám že mně v televizi vidí víckrát než moje vlastní žena. Stejně tak si říkám, jestli neumím stream z klubu v Třebíči pro něj zpoplatnit. To už bych měl možná kamery dvě. Když se objevil v Třebíči, byl to pro nás zážitek. Konečně člověk který umí popsat technické věci hry a ještě je umí i předvést. Žádné chlubení jak umí poradit jak nejlepší trenéři světa. Ne, normální týpek, kterému nedělá problém zajet do Třebíče a v dobrém slova smyslu ukázat začátečníkům o čem to vlastně je. Jenže i tady idyla netrvala dlouho. To co bylo ze začátku příjemné začalo přerůstat někam, kde jsme nemohli s klubem zajít. Nechci to podrobně popisovat. Prostě jsme v klubu rozhodli, že touto cestou nepůjdeme a druhá strana to nechtěla respektovat. Po té přišla rekonstrukce všech stolů s částečnou investicí snooker sekce. Rekonstrukce která se nelíbila našemu hostovi a bylo vyřešeno. Bohužel se s problémem svezl i jeden ze zakladatelů klubu a tím se sám odsoudil k izolaci od našeho klubu. Jeho nový klub jej nárazově zneužívá jako podporu své argumentace. Třeba jako v případě jenoho mladého člena, kterého jsme údajně trápili a šikanovali takovým způsobem že musel odejít shodou okolností právě k výše uvedené osobě prvního případu. I tady se časem rychle potvrdilo, jak to vše je. Návrat zpět byl rekordně rychlý a kritika z této strany rychle utichla. Dnes mně již jsou vytýkány standardně dvě věci. Špatný stav stolů a nenažranost. Co k tomu říci. 14 turnajů v roce 2022 odehraných v Třebíči na Donu asi o stavu stolů říkají vše. Nebo snad hráči do Třebíče jezdí pro to aby hráli na špatných stolech? My se nechlubíme že máme vše nejlepší. Tvrdíme že nabízíme pro turnaje vše co snooker potřebuje. Kvalita naší služby odpovídá ceně i možnostem našeho klubu.  A že zastávám všechny funkce při turnajích? A co mám dělat? Kritik v tomto případě nikdy nic takového ani nezkusil udělat. Včetně toho že částečně dotuji odměny pro hráče, protože ani pokladna snooker sekce není zrovna plná. Toto je totiž realita nynějšího českého snookeru. 

Závěr?

Žádný není, ten musí oba udělat sami. Zahoďte ty zbytečné řeči. Budujte svůj klub, vychovávejte mládež i dospělé. Poskytněte své prostory pro soutěže. Případně když chcete, hrajte. Je to jen na Vás. Pomozte s tvorbou nové snooker sekce. Vy starší, v uvozovkách zakladatelé snooker sekce, jste ji možná založili, ale pak jste vlastní činností i nečinností dopustili obdobu středověkého temna. Pamatujte si že já budu jen rád, když k tomu dojde. Rád budu s Vámi soutěžit v tom kdo bude mít kvalitnější vybavení, lepší hráče vychované v klubu... Prostě to jediné co bychom měli dělat pro snooker.

A pokud budete stále pokračovat v té činnosti kterou jsem zde popsal? Tak pak už mně nestojíte za to abych s Vámi ztrácel čas a to ani kvůli snookeru.

Luděk Ondračka, předseda Snooker klubu Třebíč


6. případ Protest - jak to vlastně funguje

V rámci podivného nasazení hráčů do MČR odeslali některé kluby i hráči oficiální protest na vedení snooker sekce, gen, sekretáře a SSK. 

Je jasné že vzhledem k neprofesionální funkcím, nebude rozhodnutí ihned. Proč však nedostali zúčastnění potvrzení o přijetí protestu? Dokonce ani já jako člen VVS nevím o ostatních protestech, kromě toho který jsme poslali z Třebíče. To je podivné. Zašlu tedy dotaz na VVS a gen. sekretáře. Uvidíte co se dozvím.

LO


5. případ Dělám vše pro snooker

Tak tuto větu slyším neustále dokola. Od všech. Nemá smysl je jmenovat. Ve většině případů jsou to bohužel jen prázdná slova. Kdyby tomu bylo naopak, tak nemusí ti co pamatují začátky snookeru plakat že jich kdysi bylo 200, stejně tak ti následníci včetně všech VVS, že kdysi to bylo lepší. Uvědomte si že je to hlavně Vaše zásluha, v jakém stavu nyní snooker u nás je. Když se objevil Hustin, obrovsky se nakopl snooker na Zlínsku. Objevily se informace ze světa snookeru. Že Hustin přinesl i věci, které ne úplně korespondují s tím co tvrdí je fakt. Jenže to je normální. Jeho přínos v kladné části převažuje tu negativní. Když se v Třebíči otevřela herna, byl to další obrovský pokrok. O tom se Vám co se snookerem začínali ani nezdálo. Když se v Třebíči herna rozpadla, vypadalo to blbě. Naštěstí parta nadšenců zabrala a i za podpory malých i větších investorů z celé republiky se během měsíce opět klub postavil na nohy. Mezitím zase pro změnu zmizela herna v Napajedlích, Jenže i ta je v podstatě zpět. Čtvrtý stůl je na cestě. A jaká je reakce? Nespokojení křiklouni na netu vše kritizují. Proč? Neměli by mít spíše radost že je kde hrát? A že se nový VVS trápí s reorganizací organizace, která v podstatě nikdy nestála na pevných nohách? A zase se křičí. Tak to je zvláštní. Co vlastně chcete? Trénovat mládež, budovat jakousi národní hernu? Co Vám brání. Vrhněte se na to. Vemte peníze co máte a investujte. Přestaňte jen závidět a kritizovat. Nejdříve si zameťte před vlastním prahem. Ti co chtějí v sekci snookeru působit, splňte si své povinnosti vůči ČMBS. Pak získáte práva i povinnosti dle stanov. Máte nějaký cíl a víte jak se k němu dostat? Tak přestaňte kritizovat a začněte konat. Zahoďte nesmyslná ega a nevytvářejte novodobý rasismus ve stylu Morava/Čechy. Ve VVS je nás málo. Ještě jsme ani nenaplnili povinnosti vyplývající ze stanov po volbách. Je za námi doba obrovské nečinnosti VVS. To prostě nejde najednou dohnat. Mistrovství jsou v podstatě za námi. Jak dopadne protest proti MČR je teď vcelku vedlejší. Hlavním úkolem VVS je teď kalendář soutěží na rok 2023. Nikde jsem neviděl že by někoho zajímal. Pak se nedivte že to VVS udělá podle sebe. Až se jednou stane zázrak a kluby všeobecně začnou být aktivní, pak se spousta věcí vyřeší dřív než v podstatě problém vznikne. Nový VVS je kombinací nového a starého. Chvílemi se ti služebně starší snaží pokračovat tak jak to bylo. Ti služebně mladší vstřebávají to staré a snaží se o přeměnu v nové. No, to bude dlouhý přerod. 

A tak si říkám, máte pocit že se chcete sejít? Fajn. Já Vám pomůžu. Když bude zájem, je Vám prostor salonku na Donu v Třebíči k dispozici v sobotu   8.1.2023, od 14ti hodin. Přihlašte se na můj e-mail, nachystáme program a je to. Takhle jednoduché to je. Jenže tohle od PC nezvládnete. Musíte opravdu přijet. Prozatím je toto setkání neoficiální. Pokusím se aby byl přítomen celý VVS. Pak se stane oficiálním.

Luděk Ondračka


4 - případ Los MČR 2022

Působím v snookeru cca 5 let. Za celou dobu se neustále neoficiálně řešilo nasazení v turnajích a losování. Pachuť ovlivňování se tak táhne snookerem a vypadá to že vrcholí dnešním MČR. To co nyní píší je spekulací. Nevidím do hlavy ředitele turnaje a rozhodně ho nemíním napadat že to udělal schválně. Já nemám žádný zájem na MČR, tím jsem vlastně i nezaujatý.

Celý příběh má několik zásadních linií:

- velice zvláštní způsob nastavení play off

- možná snaha ovlivnění turnaje v rámci zařazení do play off a tím zvýhodnění či nezvýhodnění některých hráčů

Více než podivná řešení tak opět vyvolávají spekulace, které je zapotřebí jednou provždy ukončit.

Z toho důvodu se MČR neúčastní Michal Číž a Jean Marie Hustin. Omluvili se Brzica se  Šimečkou. Tak to už máme čtvrtinu hráčů pryč. Diskutabilní je účast Evy Maškové, která nenastoupila do play off MČ.

Stanovy dávají možnost, jak řešit rozpory uvnitř sekce. 

Z toho důvodu zaslaly kluby z Třebíče a Napajadel protest na ČMBS. Je důležité tuto záležitost rozebrat a zabránit tak jednomu z největších neduhů v nynějším českém snookeru.

Počkáme si tedy na rozhodnutí vyšších orgánů.

Pro ty kteří neznají celou situaci přikládáme los daný vlastním rozhodnutím ředitele turnaje a los vypočtený systémem výsledkového servisu snooker sekce nastaveným na losování dle žebříčku, tedy systémem který byl použit při MM a MČ. Názor si udělejte sami.

LO

Teď vidím že se omluvil i Petr Žák a Ondra Kubálek. Takže dva hráči nepřijeli z důvodu nesouhlasu se zvoleným systémem nasazení a čtyři se pravděpodobně omluvili?

Ze šestnácti hráčů je deset? 

 


3 - případ Mašková

Tady se sbíhá několik hlavně profesních chyb, týkajících se i dalších podobných příběhů

Na internetu se objeví křikloun který vyzve člena VVS aby vysvětlil situaci. Na výzvu má ten křikloun samozřejmě právo. Nemá však právo na odpověď a už vůbec ne na odpověď jako oficiální. Takto to nemůže fungovat. Pokud má někdo problém a chce ho řešit s VVS, musí použít systém kterému se říká služební postup. Takže zašle svůj oficiální požadavek na VVS, tedy na vv@ceskysnooker.cz. To znamená že klub, nikoliv jeho člen zašle žádost a VVS mu odpoví. Takto právě proběhla první část v případu Matějíček. Tomu se také říká disciplína v rámci vyspělého systému organizací. Samozřejmě VVS odpoví jako celek. Není možné aby si to řešila osoba z VVS jen tak bez projednání. Momentálně projednání v rámci VVS. Až se v sekci posuneme, tak poté v rámci profesních komisí.

A co tedy s případem Mašková? Stejně jako Matějíček. Případ projednat v VVS, řešit disciplinárně dle situace. A start na MČR? Za mně tam nemá startovat. Za systém organizace soutěže je to problém. Nebyl vyřešen systém náhradníků. Stejně tak se nehrálo o třetí místo na MČ. Nemáme jasné rozdělení umístění a přes to nasazujeme podle umístění. Bohužel je celé MČR 2022 nezvládnuté. Jenže ruku na srdce. Kdyby se na Valné hromadě v létě nenašlo pár lidí kteří do VVS vlezli, tak by ani MČR nebylo. 


2 - případ MČR

Tak to je velmi složitá záležitost, na které mám i já svoji vinu. 

K celému problému došlo nepochopením plánu celé soutěže a rozhodnutím ředitele turnaje o způsobu nasazení do finálového turnaje na základě diskuze, tedy bez odsouhlasení VVS.

Kvalifikace byla nastavena tak, jak se děje standardně ve všech sportech. Přes regiony se hráči kvalifikují do finálového turnaje. Postupový klíč, stejně tak způsob losu byl určen a nikdo nečekal něco jiného. Ostatně ani v propozicích nebylo nic zapsáno. Přesto pak ředitel finálového turnaje zvolil pro nasazení do turnaje rozdělení na Moravu a Čechy. Můžeme se dohadovat zda-li na to měl právo nebo ne. Jenže ono to nemá smysl. Hloupé nastavení termínů kalendářního roku nám nedává žádný prostor k řešení. Škody které tím vznikají jsou těžce napravitelné. Jen se tím potvrzuje jak špatná je organizace sekce. Dlouhodobě nesystematicky řízená organizace se stále bojí radikálního řezu a tak i práce VVS nese všechny stopy minulosti.

Jaký je souhrn? Celý finálový turnaj je ukázkou jednoho chybného rozhodnutí za druhým a ukázkou toho jak se dá zneužívat nejasností v systému.

Systém play off byl odsouhlasen VVS. Tedy že se bude hrát BO 7. I přes nesouhlas části VVS, právě z důvodu jednoho zápasu pro ty co prohrají v prvním kole, tak byl odhlasován. Ten zbytek je již výše popsán. Stejně tak jsem zjistil že části hráčů vyhovuje, části ne. Nedá se nic dělat. VVS většinově nechce finálový turnaj řešit a tím je řečeno vše.


1 - Případ Matějíček.

První fáze.

Jan Matějíček chtěl hrát kvalifikaci v Praze z důvodu působení v Praze. VVS obdržel žádost v tomto znění a žádosti vyhověl.

Tím měl být tento případ vyřešen. Poprvé po letech proběhlo vše tak jak to má být. Oficálně.

Druhá fáze.

Jenže, pokračování. Jan Matějíček, neodehrál zápas předkola play off MČ a tak byl jeho zápas skrečován. To je v pořádku, jiné řešení ani být nemohlo. Zároveň však má dojít k dořešení na disciplinární bázi. Hráč se nedostavil k oficiálnímu zápasu, čímž narušil regulérnost soutěže. Řešit to má disciplinární komise. Ta zatím není v rámci sekce ustanovena, takže to padá na VVS. Poté by mělo být Janu Matějíčkovi sdělit jak rozhodl VVS a zda-li bude nějakým způsobem potrestán. To zatím oficiálně neproběhlo, což je chybou VVS. Pokud je Jan Matějíček nespokojen s jednáním VVS, (ředitele turnaje) může samozřejmě podat přes oddíl oficiální protest na VVS. Proběhly telefonické hovory mezi předsedou klubu Jana Matějíčka a prezidentem sekce. Jejich obsah znají jen tyto dvě osoby a z hlediska případu Matějíček jsou nezajímavé. Jen ukazují na podivnou praxi ve snookeru. Máme nějaký požadavek, tak zavoláme prezidentovi sekce a nějak se s ním domluvíme. No, to platilo ve starých VVS. Doufám že dnes již tomu tak nebude. Tady upozorňuji všechny co to takto praktikují. Jediným rozhodujícím orgánem je VVS. Prezident nemá žádné speciální rozhodovací pravomoci.

Tento případ je tedy kombinací správného řešení, stejně jako nedotažení do konce ze strany VVS. Zároveň ukazuje i snahu o protěžování... Prostě je to vývoj, v tomto případě i trochu pozitivní