Conori open

Registrace otevřena

Skupina A: Ondračka, Hustin, Kučera, Bejček

Skupina B: Stehlík, Vávra, Novák, Svoboda Miroslav

Skupina C: Zaid, Číž, Šubert, Dragoun

Skupina D: Chládek, Bovonenko, Svoboda T, Pištěk

1 kolo zápasů 9:00:

Chládek : Svoboda T

Zaid : Dragoun

Stehlík : Novák

Hustin : Ondračka

Bovonenko : Pištěk


První turnaj sezony je úspěšně za námi. Zkusili jsme systém skupin s best off 5. Realita si sedla s výpočty a tak první hrací den skončil v sedm hodin. Dost času tak zbylo na zahrání si přátelských zápasů a rozebrání zápasů. Příjemným překvapením pro všechny byl výkon Rostyslava Bovonenka. Je vidět že dobrých hráčů je u nás víc než si myslíme. Druhý den už přituhlo. Dokázali jsme odehrát i B turnaj. Vše bylo KO, takže

všichni věděli že už je zapotřebí vyhrávat. B turnaj vyhrál Petr Dragoun a tak si připsal své první oficiální snookerové vítězství.

Turnaj A už byl ve znamení tvrdých bojů. I přes snahu získat finanční odměnu bylo vše fér a za celý turnaj nevznikl žádný problém. Celkem bylo jasné jak bude vypadat první čtyřka. Otázkou bylo finále. Že postoupí Hustin přes Číže, to se čekalo. Michal o finále zabojoval, bohužel nestačil na hru Hustina. Zápas Stehlík - Bovonenko byl bez favorita. Bovonenko jasně ukázal dravost mládí a tak Jirka do finále nepostoupil. V zápase o třetí místo si napravil náladu. I zde Michal bojoval, bohužel na něj zbylo čtvrté místo a 1240Kč. Jirka si vylepšil finance 2160,-. Finále tak na jedné straně představilo ostříleného Jean Marie Hustina a na straně druhé mladého Rostyslava Bovonenka. Zajímavé, když finále turnaje v Třebíči hrají dva hráči původem z jiných států. Jean Marie do zápasu vtrhl jak vichřice a rychle se ujal vedení 2:0. Rostyslav vypadal v klidu, skóre zápasu pro něj muselo být hodně nepříjemné. Ve třetím frame to vypadalo na rychlý konec. Hustin stále vedl a na stole už byly je dvě červené koule. Rostyslav potápěl modrou do zelené kapsy. Strk se nepovedl, modrá koule vyrazila zpět a se štěstím zapadla do kapsy prostřední. Tady jako by se zápas zlomil. Rostyslav snižuje na 1:2. Čtvrtý frame byl vyrovnaný s podobnou koncovkou a bylo vyrovnáno. Jean Marie ztratil slibný náskok. Těžko říci jaký měla celá situace dopad na oba hráče. Každopádně rozhodující frame již byl jasnou záležitostí Bovonenka. Rostyslav tak získal vítězství v turnaji včetně prémie 4320 Kč a Jean Marie Hustin druhé místo a 2880 Kč. Jean Marie Hustin pak v rozhovoru po zápase uznal kvality soupeře.

1. ročník turnaje je tak za námi. Uvidíme zda-li dokážeme založit tradici zajímavého turnaje na začátku soutěžního roku.

Aktuální iformace k 20.1.2022

Přihlášeno 16 hráčů

Znamená to že vítěz obdrží pohár + 4320,-

2. místo pohár + 2880,-

3. místo pohár + 2160,-

4. místo 1240,-

5. místo 1100,-

6. místo 1000,-

7. místo 900,-

8. místo 800,-

Pohár za nejvyšší náběh

1. den 22.1.2022

8:15 - 9:30  snídaně

9:00 start zápasů ve skupinách

4 skupiny po čtyřech, best off 5, miss bez omezení, předpokládaný konec skupin 20:00.

Postup první dva ze skupiny

2. den 23.1.2022

8:15 - 9:30 snídaně

9:00 start play off 8 hráčů, best off 5, miss bez omezení

předpokládaný konec turnaje 17:00

Celý hrací systém je rozlosován programem ČMBS.

Vzhledem k nízkému počtu hráčů odehrajeme i turnaj útěchy pro poražené (B turnaj)

Hráči z třetích a čtvrtých míst odehrají play off v neděli. Hrát začnou po prvním kole play off A, best off 3, miss bez omezení.