Snooker a plány

Jak by měl vypadat snooker

Snooker v Česku je ve slepé uličce. Názory několika málo lidí, kteří se snaží s tím něco udělat se tříští v neschopnosti celého systému. Celkové složení systému ČMBS je zavedeno ve prospěch několika jedinců kryjících se vzájemně a těžících z pasivní základny. Několikrát jsem příklady tohoto systému odhalil na stránkách a všem zveřejnil. Přesto se nic neděje a já už nehodlám ztrácet čas. Nechcete změnu, nebude. VVS má na vše čas? Nedá se nic alespoň z mé pozice dělat. Toto je poslední veřejný text, kdy se k tomu vyjadřuji. Z pozice třebíčského klubu, pro nás není životně nutný VVS. Ten je nutný z hlediska snookeru českého. 

Obsah: - mistrovské soutěže, systém soutěží


Moje představa snookeru v ČR.

Soutěže.

Vzhledem k počtu nynějších aktivních hráčů, je zapotřebí celý systém zjednodušit. Pro soutěže máme nyní k dispozici tři herny. Myslím že jich víc nikdy nebude, spíše se může stát že ubydou. Jedinou možností jak rozpohybovat snooker je aktivita klubů. VVS je pak jen výkonným článkem, řízeným kluby.

Z nynějších soutěží bych ponechal pouze ČST (4x za rok) a mistrovství Čech, Moravy, a České republiky + Masters a Six red, ve všech soutěžích by se mělo hrát minimálně o první tři místa a dle možností i o umístění další. 

Body do žebříčku se dají získat jen z těchto soutěží mimo mistrovství Moravy, Čech, six red a Masters (teoreticky by bylo možné získat body z klubových otevřených soutěží..). Žebříček určuje nasazení do turnajů a tím motivuje hráče k celoroční účasti.

Musí se upravit bodové hodnocení, hrací systémy, to není nic složitého. Takže celkem 9 turnajů, 9 víkendů v roce.

To je tedy ta hlavní soutěžní část. Ta druhá již je zcela na klubech. Tím že skončí Challenger, nemáme soutěž pro ty výkonnostně slabší. Dnes jsou zavedeny turnaje DON 20 a Royal Tour. Praha nemá nic a mít nebude, pokud se toho nikdo neujme. K tomu mají v Napajedlích rozjeté čtvrteční six-redy. Prostě když kluby fungují, vše jde. Dnes Třebíč a Napajedla táhnou celé dění snookeru v ČR. To je samozřejmě špatně, bohužel pokud máte stejný pocit, tak zauvažujte co jste udělali sami pro to aby to bylo jinak. Mluví se ještě o lize jednotlivců, dle mne je tato soutěž prozatím jen fikcí.

Když budeme počítat že Třebíč a Napajedla mají 4 turnaje ročně, je to dalších 8 turnajů a to už je 17 za rok. Už to je jasné, že je to tolik turnajů, že těžko najdeme někoho kdo odehraje všechny turnaje. Ostatně u mistrovství Moravy a Čech to ani není možné. Pokud přidá Praha taky 4, tak si myslím že pro celou republiku je těch celostátních turnajů víc jak dost. Že si kluby mohou samozřejmě dělat turnajů kolik chtějí asi nemusím zdůrazňovat.

Takto jednoduše vypadá moje představa soutěží snookeru v ČR. Je za ní však hodně práce. Jen málokdo z Vás ví, kolik práce je s přípravou herny na turnaje a pak samotné vedení turnaje, obzvlášť když nemáte k dispozici rozhodčí.

Rozhodčí

Ve všech sportech jsou přepláceni. Musí být a není to jen o financích. Je to i v jejich pracovních podmínkách, servisu. To vše musíme zajistit a pak možná rozhodčí budou.

LO

Pokud máte zájem zde přidat Váš názor, rád tak učiním.Mistrovské soutěže.

Mistrovské soutěže mají být vrcholnými akcemi v rámci Českého snookeru. 

Mistrovství Moravy a Čech je finále dvou regionů. Turnaj by mně být klasický se skupinami a následným play off. Nasazení do skupin dle žebříčku. Právo účasti mají všichni hráči dle adresy sídla klubů.  Ideální stav je 24 hráčů. V okamžiku přesáhnutí tohoto počtu, se využije pravidlo nasazení. To znamená že v případě například 28 hráčů, postoupí 4 nejlepší hráči přímo do play off a sníží se počet postupujících ze skupin. Tím se zamezí protahování soutěží. Další vývoj nás pak donutí se systémem pracovat.