AKL 

Kdo může hrát AKL? Kdokoliv kdo má zájem. Stačí se zúčastnit turnaje zařazeného do AKL. AKL nevybírá žádné poplatky ani Vás nesvazuje žádnými předpisy.

AKL podporují: ZC DON, PROSNOOKER.CZ, E.REST s.r.o.

AKL = amatérská kulečníková liga

Kulečníkový sport v ČR je v zoufalém stavu. Po protěžování karambolu v době socializmu, přešla organizace kulečníkových sportů pod ČMBS a nyní i pod AKL. V nynější době nejvíce funguje pool a prosadit se snaží snooker, nejpopulárnější kulečníkový sport světa. Pool (tedy stůl s kapsami a koulemi rozdělenými na celobarevné a půlené), je nejoblíbenější kulečník pro širokou veřejnost. V prostorách Zábavního centra DON nabízíme stoly na pool i na snooker. Naší snahou je ukázat, že kulečníkový sport není jen hospodskou zábavou. Z toho důvodu zakládáme i AKL a věříme tomu že naše iniciativa vyprovokuje i další kulečníkové kluby a herny v ČR.

AKL se skládá z části snooker a pool. V současnosti pořádáme soutěže v obou částech.

V roce 2024 se pokusíme zapojit co nejvíce heren, jedná se tedy o nultý ročník 


Kontakt: Ondračka Luděk 603 447 690, trebic@prosnooker.cz


Nabídka všem hernám a klubům.

Chcete svým členům zpestřit hraní účastí v soutěžích? Nabízíme Vám zařazení Vašeho turnaje do celostátního žebříčku AKL. Stačí jen zveřejnit Vaši soutěž na našich stránkách. Domluvíme se na způsobu bodování a pak již jen zveřejníme a započteme Vaše výsledky. Věříme tomu, že někteří hráči se rádi zúčastní naší soutěže. Je jen na Vás, jak se bude AKL vyvíjet. Předpokládáme i zorganizování MČR, případně dalších soutěží. 

Pro vítěze soutěží připravujeme ceny za celoroční účast.Snooker

Do amatérské celorepublikové soutěže je na úvod zařazen turnaj PROSNOOKER.CZ a série turnajů DON 20 a Summer.


Pool

V současnosti pořádáme turnaje v baru Zábavního centra DON. Na šesti stolech se letos odehraje série turnajů pro všechny hráče.